آدرس: ایران ، نیشابور ، جاده مشهد-نیشابور ، شهرک صنعتی خیام، نبش بهروری 3

قرص سیموریلکس

image

قرص سیموریلکس 30 عددی

موارد مصرف:

موثر در درمان التهاب و درد مفاصل، کمک به تسکین دردهای روماتیسمی و درد زانو

اجزاء فرآورده در هر ۵ میلی لیتر:

عصاره زنجبیل معادل 500 میلی گرم ریشه خشک، عصاره زردچوبه معادل 500 میلی گرم ریشه خشک، بروملین 100 گرم، استاندارد شده بر اساس 475 میلی گرم کورکومین

مکانیسم اثر:

- اندام دارویی زردچوبه ، ریزوم آن می باشد. ترکیبات فعال آن شامل کورکومین است که با مهار کردن سیتوکین های در گیر در مسیر سیگنال های التهابی ، خاصیت ضد التهابی دارد. تحقیقات نشان میدهد که زردچوبه وکورکومین موجود در آن اثرات انتی اکسیدانی دارند. خاصیت صفرا آوری آن مربوط به مواد رنگی بخصوص شامل دی فرولویل متان می باشد. همچنین اسانس فرار و مواد رنگی آن اثر آنتی سپتیکی دارند. - بخش مورد استفاده گیاه زنجبیل ریزوم و ریشه آن آن است. زنجبیل دارای خواص ضد تب ، ضد درد ، ضد التهاب ، آرام بخش ، خاصیت آنتی بیوتیک ، کاهش قند خون ، کاهش اسید معده ، صفرا آور ، مهار پروستاگلاندین و تجمع پلاکتی می باشد. زنجبیل برای شرایط التهابی در مفاصل مانند آرتریت روماتوئید کاربرد دارد که این مکانسیم به خاطر مهار کردن مسیر های لیپو اکسیژناز که باعث مهار سنتز پروستاگلاندین و ترومبوکسان که مسئول التهاب هستند ایجاد می شود. - بروملین برای افزایش جذب زردچوبه توصیه می شود. بروملین یک نام کلی برای آنزیم های پروتئولیتیک به دست آمده از ساقه و میوه آناناس می باشد که اثرات ضدالتهابی دارد. فعالیت تجزیه فیبرین و افزایش آدنوزین منو فسفات باعث خواص ضد سرطانی این ترکیب می شود. همچنین این ترکیب برای درمان دردهای عضلانی زانو و ارتروز نیز مصرف می شود.

image
image
عوارض جانبی

مصرف زردچوبه با مقادیر توصیه شده ، بدون عوارض جانبی می باشد. زنجبیل در مقدار دوز درمانی بدون عارضه جانبی می باشد اما ممکن است در افراد بسیار حساس باعث بروز درماتیت شود. عوارض شایع ، درد شکم ، سوزش سر دل ، اسهال و یک اثر تحریکی مانند فلفل در دهان و گلو می باشد. در بعضی موارد باعث اثر خواب آلودگی می شود. بروملین در مقدار دوز درمانی بدون عارضه جانبی می باشد. تداخلات دارویی : زردچوبه با داروهای ضد انعقاد و داروهای ضد دیابت تداخل دارد. به خاطر حضور بروملین ، مصرف این فرآورده با داروهای تتراسایکلین و آموکسی سیلین تداخل دارد. زنجبیل با داروهای مصرفی بیماران قلبی ، دیابتی و نیز داروهای ضد انعقادی تداخل دارد.

تداخلات اثر:

در دوران بارداری و شیردهی نباید از این دارو استفاده کرد. به خاطر حضور زنجبیل در افراد با ناراحتی های قلبی و دیابتی با مشورت پزشک مصرف شود. به خاطر حضور زردچوبه افرادی که انسداد مجاری صفراوی دارند نباید از این دارو استفاده کنند و در بیماران دیابتی و در افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند باید تحت نظر پزشک مصرف شود. زنجبیل ، بروملین و زرد چوبه اثرات ضد پلاکتی دارند حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی نباید از این فرآورده استفاده شود. به خاطر حضور بروملین افرادی که به آناناس حساسیت دارند نباید از این دارو استفاده کنند.

هشدارها و منع مصرف:

ندارد