قرص سیم مموری

آدرس: ایران ، نیشابور ، جاده مشهد-نیشابور ، شهرک صنعتی خیام، نبش بهروری 3

قرص سیمموری

image

قرص سیمموری 30 عددی

موارد مصرف:

بهبود گردش خون مغز ، بازوها و پاها، بهبود حافظه و عملکرد ذهن، افزایش تمرکز و کمک به حفظ اطلاعات ذهنی، جلوگیری از خستگی ذهنی و کاهش فراموشی

اجزاء فرآورده در هر 1 میلی گرم:

پودر جینسینگ کره ای 150 میلی گرم، پودر برگ جینکو بیلوبا 50 میلی گرم، عصاره برگ جینکو بیلوبا 30 میلی گرم

مکانیسم اثر:

-قسمت مورد استفاده جینسینگ ریشه آن می باشد که حاوی چندین ماده موثره فعال می باشد. جینسینگ برای افزایش مقاومت به تنش های زیست محیطی ، بهبود استقامت جسمی و ورزشی ، جلوگیری از آسیب عضلانی ، برای بهبود تمرکز و حافظه و در بیماری الزایمر و به عنوان مقوی عمومی کاربرد دارد. -برگ های جینکوبیلوبا برای از دست دادن حافظه و زوال عقل استفاده می شود. همچنین برای شرایط مرتبط با نارسایی عروق مغزی به خصوص در افراد مسن ، از جمله ازدست دادن حافظه ، عدم تمرکز ، اختلالات خلقی و شنوایی استفاده می شود. برگ های جینکوبیلوبا باعث بهبود گردش خون و همچنین بهبود جریان خون به مویرگ ها در سراسر بدن از جمله در سیستم عصبی مرکزی ، چشم و گوش میشود.

image
image
عوارض جانبی

-جینسینگ در دوز درمانی بدون عارضه جانبی می باشد و در بعضی از بیماران ممکن است باعث بی خوابی شود. -جینکوبیلوبای موجود در این دارو می تواند منجر به اختلال ضعیف در دستگاه گوارش، سردرد، سرگیجه، تپش قلب، یبوست و واکنش های آلرژیک پوستی شود. خونریزی خود به خودی یکی از عوارض جانبی مرتبط با جینکوبیلوبا می باشد.

تداخلات اثر:

جینکوبیلوبا ممکن است اثربخشی آلپرازولام در برخی از بیماران را کاهش دهد. این فرآورده(به دلیل وجود جینسینگ و جینکوبیلوبا) مانع از تجمع پلاکت ها می شود و اثر داروهای آنتی پلاکت را افزایش میدهد. جینکوبیلوبا ممکن است بازجذب سروتونین را افزایش دهد. از لحاظ تئوری، مصرف همزمان جینکوبیلوبا و داروهای ضد افسردگی سروتونرژیک ممکن است منجر به کاهش کارآیی داروهای ضد افسردگی شود. مصرف همزمان جینکوبیلوبا با بوسپیرون و فلوکستین ممکن است منجر به جنون خفیف در بیماران مبتلا به افسردگی شود. استفاده از عصاره برگ جینکوبیلوبا همراه با ترازودون ممکن است با کما همراه باشد.

هشدارها و منع مصرف:

-در دوران بارداری و شیردهی از مصرف این فرآورده اجتناب شود. -مصرف این فرآورده برای افراد زیر 18 سال توصیه نمیشود. -خانم های مبتلا به سرطان پستان، سرطان رحم، سرطان تخمدان، اندومتریوز و فیبروئید رحم از مصرف این فرآورده اجتناب کنند. -در صورت پیوند عضو از مصرف این فرآورده به دلیل تداخل با داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی ، جلوگیری شود. -در شرایط خونریزی و ترومبوز منع مصرف دارد. حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی مصرف این فرآورده قطع شود. -عصاره برگ جینکوبیلوبا ممکن است ترشح انسولین و سوخت و ساز را تغییر داده و همچنین ممکن است بر سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 تاثیر بگذارد. بیماران مبتلا به دیابت این فرآورده را با احتیاط مصرف کنند.